Kızlık Zarı Dikimi Diyarbakır

Kızlık Zarı Dikimi Diyarbakır

Bu yazımızda sizlere Diyarbakır’da Kızlık Zarı Dikimi operasyonu hakkında çeşitli bilgiler sunmaya çalıştık.

DİYARBAKIR KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi kısaca; bekaretini kaybetmiş kadınların tekrar ilişkiye girdiklerinde kanama olması için yapılan bir ameliyattır.

Kızlık Zarı Dikimi Kimlere Yapılabilir?

Kızlık zarı dikimi işlemi bir çeşit estetik ameliyat olduğundan yasaldır ve 18 yaşını doldurmuş olan tüm kadınlara (talepleri doğrultusunda) yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi işlemi, kişi doğum da yapmış olsa kürtaj da yapmış olsa menopozda da olsa tüm herkese yapılabilir. Kişinin kaç defa ve ne zaman ilişkiye girdiğinin herhangi bir önemi yoktur.

Diyarbakır Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı bilgisi için bizi arayınız. ( Telefon: 05459381234 )

Diyarbakır’da Kızlık Zarı Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizi 05459381234   numaralı telefondan arayabilir ya da dilerseniz WhatsApp üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz >> Whatsapp Destek Hattı

 

“Diyarbakır’da Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi” ve “Diyarbakır’da Geçici Kızlık Zarı Dikimi” Arasında Hangi Farklar Vardır?

  • Geçici kızlık zarı dikimi, ilişkiden 4-5 gün önce, kalıcı dikim ise cinsel ilişkiden en az 6 hafta önce yapılır.
  • Geçici kızlık zarı dikimi kalıcı kızlık zarı dikimine göre daha kolay bir yöntemdir, kalıcı kızlık zarı dikiminde bir miktar ağrı olabilir.
  • Kalıcı kızlık zarı dikimi süre olarak yaklaşık 25-30 dakika kadar sürer. Geçici kızlık zarı dikimi süresi ise 0-15 dakika arası sürmektedir.
  • Kalıcı kızlık zarı dikimi genellikle sedasyon tipi anestezi yöntemi ile yapılır. Geçici kızlık zarı dikiminde ise genellikle lokal anestezi tercih edilmektedir.
  • Kalıcı kızlık zarı dikiminde hasta ilişki öncesinde kontrole çağrılır. Geçici kızlık zarı dikiminde ise hastanın ilişki öncesinde kontrole gelmesine lüzum yoktur.
  • Geçici kızlık dikimi sırasında vajinal daraltma operasyonu yapılmaz ancak kalıcı kızlık zarı dikimi esnasında vajinal daraltma işlemi yapılabilir.
  • Kullanılan malzemeden dolayı Geçici kızlık zarı dikimi, kalıcı kızlık zarı dikiminden fiyat olarak daha da ucuzdur.

 

Diyarbakırda Kızlık Zarı Dikimi

Diyarbakır’da Kızlık zarı dikimine hangi durumlarda başvurulmalıdır?

Kızlık zarı dikimi işlemine kızlık zarının bir ilişki esnasında ya da mastürbasyon ile yırtılmasından sonra genelde evlilik öncesinde kızlık zarının kanaması istenen durumlarda başvurulur.

Kızlık zarı dikimi için kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi için kızlık zarının muayenesi jinekolojik pozisyonda (jinekolojik masada) deneyimli bir doktor tarafından dış dudakların hafifçe aralanması suretiyle gözle yapılan bir muayenedir.

Kızlık zarı dikiminin psikolojik faydaları nelerdir?

Kızlık zarı aslında çok ciddi bir görevi olmayan vajinanın 0.5- 1 cm gerisinde olan bir yapıdır. Fakat toplumsal gelenek ve görenekler sebebiyle ilk ilişki öncesi kanaması arzu edilir. Çeşitli nedenler ile kızlık zarı evlilik öncesinde yırtılmış olabilir ve bu durum ise kişi üzerinde oldukça derin psikolojik etkiler bırakabilir. Kişinin kendisine güvenini ve gelecek yıllardaki cinsel aktivitelerini etkileyebilir. Bir çok hasta özellikle de kendilerini iyi hissetmek için bu işlemi yaptırmaktadırlar.

Kızlık zarı dikimi kimlere yaptırılır?

Kızlık zarı dikimi işlemi alanında uzmanlaşmış, oldukça deneyimli olan Jinekologlar tarafından yapılması gereken oldukça hassas bir işlemdir.

Kızlık zarı dikimi sonrası %100 kanama olur mu?

Kızlık zarı dikiminden sonra gerekli uyarılara ve önerilere uyulduğu taktirde kanama oranı % 100‘e çok yakındır. Bu öneriler uzman hekiminiz tarafından sizlere detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi yapılıp yapılmadığı kesinlikle anlaşılmaz. Sadece bu konuda deneyimli jinekologlar anlayabilirler.

Kızlık zarı dikiminden sonra genel olarak nelere dikkat edilmelidir?

Kızlık zarı dikimi sonuç olarak cerrahi bir işlemdir. İşlem sonrasında hekimin verdiği ilaçların kullanılması, hijyene ve enfeksiyona çok dikkat edilmesi, ağır sporlardan kaçınılması, bazı egzersizlerden uzak durulması ve hastaya söylenen sıklıklarda doktora kontrole gidilmesi oldukça önemlidir.

Bu yazıda sizlere Kızlık Zarı Dikimi Diyarbakır  konusu hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalıştık. Soru ve görüşleriniz için bize yazmaktan veya bizi aramaktan çekinmeyin.

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kızlık Zarı Dikimi Kahramanmaraş

Sonraki Konu →

Kızlık Zarı Dikimi Adıyaman

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir