Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep

Kızlık zarı dikimi, toplumda “kızlık zarı bozulması” şeklinde bilinen kızlık zarının “yırtılması” durumunda uygulanan bir tür operasyondur. İnsanlık tarihinin önemli bölümünde toplumun gelenek ve ahlak anlayışı çerçevesinde önemli bir olgu olan “bekaret” kavramının en önemli parçasını oluşturur. Bu sebeple de kadınların, kızlık zarının evlilik öncesi dönemde yırtılması halinde sosyolojik ve toplumsal olarak çok ciddi baskı altında kalır. Söz konusu toplumsal baskıda tarih boyunca kadınların sağlıklarını “hayati” derecede riske atacak çözümlere yönelmesine neden olmuştur. Bununla birlikte teknoloji dünyasındaki tıp ve teknik bilimlerde yakalanan gelişmeler, kadınların bu konudaki mağduriyetlerinin sağlıklı şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlıyor. Cerrahi nitelikli bir operasyon olan kızlık zarı dikimi de bu konudaki en önemli çözümdür. Kızlık zarı dikimi Gaziantep genelinde tam donanımlı sağlık merkezleri bünyesinde, “Kadın Doğum” uzmanları tarafından hassas şekilde gerçekleştirilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda, evlilik öncesi dönemde “cinsel birliktelik” haricinde pek çok farklı nedenle kızlık zarı yırtılması meydana gelebilir. Fizyolojik ve doğal nedenler ile sağlık sorunları kızlık zarı yırtılması durumunun meydana gelmesinde etkili olur. Ancak doğuştan gelen bir durum ya da sağlık sorunları gibi çeşitli durumlarda dahi kızlık zarı yırtılması durumunun meydana gelmesi toplumsal baskıdan kurtulabilmeleri için yeterli olmaz. Bu noktada kızlık zarı dikimi operasyonlarıyla kadınların bu baskıdan kurtulabilmeleri sağlanabilir. Kızlık zarı dikimi Gaziantep ilinde yoğun olarak uygulanan “genital” bölge ameliyatları arasında bulunur. Günümüz tıp teknikleri kapsamında kızlık zarı dikimi uygulamaları 2 farklı şekilde gerçekleştirilir. Ayrıca kızlık dikimi operasyonlarında gerçekleştirilecek işlemlerin detayları da kızlık zarı muayenesi ile belirlenir. Bu sebeple Kadın Doğum uzmanları tarafından muayeneler, uygun koşullarda yerine getirilir. Kadınların talepleri doğrultusunda kızlık zarı dikimi geçici kızlık zarı tamiri ve kalıcı kızlık zarı tamiri şeklinde 2 farklı biçimde uygulanır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Hızlı ve basit uygulanabilirliği dolayısıyla günümüzde kızlık zarı dikimi Gaziantep sağlık merkezlerinde geçici kızlık zarı tamiri daha çok tercih edilir. Evlilik tarihinden 2 gün ile 4 gün aralığında bir süreç öncesinde yapılması gerekir. Çünkü bu geçici dikim işlemlerinde alınan sonuçlar 2-4 günlük bir dayanıklılık sağlar. Daha sonraki süreçte “kanama” meydana gelmemesi gibi risklerin yüzdesi önemli oranda artış gösterir. Basit bir operasyon olması vesilesi ile de ortalama 10 dakika ile 15 dakika aralığında sürer. Muayene sırasında tespit edilen duruma göre hekim tarafından dikim için “iplik” belirlenir ve cinsel birliktelik halinde “kanama” meydana gelecek şekilde girişimler yerine getirilir. Bu konuda zaman kısıtlılığı olan ve cinsel birliktelik için zaman kargaşası bulunan kadınlar tarafından yoğunlukla tercih edilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi Gaziantep sağlık merkezlerinde ikinci yöntem olarak uygulanan kalıcı kızlık zarı dikimi ise genellikle zaman kısıtlaması bulunmayan kadınlar tarafından tercih edilir. Kalıcı niteliği dolayısıyla ilk yönteme oranla daha uzun süren işlem sürecine sahiptir. Evlilik tarihinden yaklaşık 30 gün ile 45 gün aralığındaki bir periyotta uygulanması gerekir. 30-45 dakika aralığında bir işlem sürecine sahip olan kalıcı kızlık zarı tamirinin iyileşme süreci uzundur. Bu iyileşme sürecinde cinsel birliktelik gibi eylemlerde bulunulması olanaksızdır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Günümüzde kızlık zarı dikimi fiyatları belirlemede kişinin, uzman hekim tarafından gerçekleştirilecek muayenesi sonucunda belirlenen mevcut durumu etkili olur. Yani sabit fiyatlandırma uygulanmaz. Yapılacak işlem süreci ve yapısı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebildiğinden, genel bir kadın doğum uzmanı muayenesine başvurulması çok önemlidir. Kızlık zarı dikimi Gaziantep sağlık merkezinde, uzman hekimler tarafından kontrol ve muayeneler yapıldıktan sonra sürece ilişkin detay ve fiyatlandırma belirlenir.

Bu konu sizlere Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep” hakkında bilgi vermeyi amaçlamıştır. Daha detaylı bilgiler ve destek için lütfen bizi arayın ve uzman desteği alın 0545 938 12 34

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kürtaj Nedir? Kürtaj Genel Bilgiler?

Sonraki Konu →

Kızlık Zarı Dikimi Şanlıurfa

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir