Kızlık Zarı Dikimi Hatay

Kızlık zarı hem ülkemizde hem de dünyanın birçok yerinde önemi koruyan bir kavramdır. Kızlık zarının özellikle evliliğin ilk gecesinde kanaması kızın daha önce ilişkiye girmediği anlamına gelmektedir. Birçok aile bu duruma önem vermektedir. Her zaman kadınlar kendilerini koruyamayabilirler. İlişkilerinde cinselliği yaşamış ancak bu ilişki evlilik ile neticelenmeyebilir. Ya da geçirilmiş bir kaza, travma sonrası bile kızlık zarı bozulmuş olabilmektedir. Bu durumda kadınlar olumsuzluğa kapılırlar. Çünkü kanama olmaması kadın için partnerlerinin ona inanmaması hatta başlamadan biten ilişki demektir. İşte artık kızlık zarı dikimi ile bütün bunlara son verilebilir Kızlık zarı dikimi Hatay ilinde gerek Türkiye’nin her yerinde kadınlar tarafından araştırılan konudur. Ve bu konuda doğru ellerde mutlaka başarı sağlanmaktadır.

Kızlık Zarı Nedir? Kızlık Zarının Bozulduğunu Nasıl Anlarım?

Kızlık zarı; vajinanın yaklaşık 2 cm kadar içerisinde bulunan ve dışarıdan mikropların içeriye girmesini engelleyen bir yapıdır. Her kadının kızlık zarı farklı olabilmektedir. Özellikle kadınlar tarafından kızlık zarımın bozulduğunu nasıl anlarım? diye sayısız mesaj alıyorum. Kimisi partneri ile sürtünmüş ve acaba zarım yırtılmış mı, ya da mastürbasyon esnasında bozulmuş mudur gibi yahut ilişki esnasında partnerinin penisi çok az miktarda vajinaya girdi açana bozuldu mu? gibi sayısız mesajlar. Bunu anlamanın en iyi yolu jinekolojik bir muayenedir. Sizlerde bu konuda uzman bir doktora giderek muayene olabilirsiniz. Bu muayene hem çok kısa sürmekte hem de ağrı olmamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Kaç Çeşittir?

Kızlık zarı dikimi; herhangi bir kaza, ilişki sonucu gibi nedenlerle yırtılan kızlık zarının dikilerek eski haline getirilmesi işlemidir. Kızlık zarı dikimi tecrübeli doktor seçimi ile mutlaka kanamanız olmaktadır. Kızlık zarı dikimi iki çeşittir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

bu kızlık zarı dikimini evliliğinize 1 ay ya da daha uzun bir süre var ise ya da henüz evlilik düşünmüyor iseniz seçebilirsiniz. Bu yöntemde işlem lokal anestezi ile yapılıp ortalama 30-45 dakika sürmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde vajinanın yan duvarlarından alınan parçalar ile yeniden kızlık zarınız oluşturulur. Ve %100 kanamanız olmaktadır. Hasta işlem sonrasında herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Ben hastalarıma özellikle kalıcı zar dikimi yaparken gerek var ise vajina daraltma operasyonu da yaparak hastanın genişlemiş vajinasını da düzeltmekteyim.

Geçici kızlık zarı dikimi

bu zar dikimi eğer evliliğinize 1 hafta var ise bu yöntem ile kızlık zarınızı diktirebilirsiniz. İşlem herhangi bir ağrı duyulmadan ve ortalama 20 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. İşlem sonrasında herhangi bir ağrınız olmamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Kesin Kanama Olur Mu?

Kadınların en çok korktuğu konulardan biridir. Nasıl olmasın ki? Kızlık zarı dikimi sonrasında kesin kanama olur mu? Evet işlem sonrasında kanamanız mutlaka olmaktadır. Burada sadece dikkat etmeniz gereken doğru doktor seçimidir. Bu işlem kadınlar için çok önemli bir konudur. Düşünsenize evliliğinize 1 hafta var ve siz zar kimini yaptırdınız ya da öyle sanıyorsunuz. Evlendiniz ve ilk gece kanamanız olmadı. O an kadın kendini inandırmanın telaşı ile keşke başka doktor seçseydim diye düşebilir. Sizde bu gibi durumlar yaşansın istemiyorsanız mutlaka doğru doktor seçiniz. Ben tam 16 yıl kadınların sorunlarda yardımcı olmaktayım. Ve kızlık zarı dikimi yaptığım tüm hastalarımdan mutlaka kanama haberini alıp hayatlarına devam ettiğinin bilgisini almaktayım. Sizde bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimini Partnerimiz Anlar Mı?

Kızlık zarı dikimini partneriniz anlar mı? Hayır kızlık zarı dikimini doktorunuzun tecrübesi ile partneriniz anlamaktadır.

Kızlık Zar Dikimi Kaç Kez Yapılmaktadır?

Kızlık zarı dikimi kaç kez yapılır? Bu konuda kadınlar çok araştırma yapmaktadırlar. Özellikle kalıcı dikimden sonra yaşadığınız ilişki ile ilerleyen zamanda ilişki yaşayabilir ve kızlık zarı bozulabilir.Bu gibi durumlarda kadınlar acaba tekrar diktirebilir miyim? gibi sorular akıllarında belirir. Evet kızlık zarınızı dikimden sonraki bozulmada tekrar diktirebilirsiniz.

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Sonraki Konu →

Kızlık Zarı Dikimi Şanlıurfa Fiyat

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir