Kızlık Zarı Dikimi İle İlgili Genel Bilgiler

kızlık zarı dikimi şanlıurfa fiyat

Kızlık Zarı Dikimi İle İlgili Genel Bilgiler

Halk arasında kızlık zarı bozulması olarak adlandırılan, kızlık zarının yırtılması durumu, çoğunlukla evlilik öncesinde girilen cinsel ilişki, bazı travmalar, kaza veya sürtünme gibi durumlar nedeniyle yırtılabildiği gibi,  bazı kadınlarda da doğuştan itibaren olmayan bir mukozal yapıdır. Ancak çeşitli nedenlere dayalı olarak yırtılma gerçekleşebilmesine rağmen, çok eski tarihlere kadar uzanan geleneksel bir bekaret anlayışını temsil eder.

Günümüzde de toplumumuzda bekaretin en önemli kanıtı olarak algılanmaya devam edilen kızlık zarı’ nın bu hassas durumu, kızlarımız üzerinde çok şiddetli bir baskının oluşmasına sebep olur. Bu durum ve böylesi bir konu hakkında araştırmaya öncellikle internetten başlanması, konuyla ilgili birçok yanlış bilginin edinilmesine neden oluyor. Çağımızın ilerleyen tıp ve teknik bilimleri, bu konuda mağduriyetlerin önüne geçebilecek çeşitli çözümler oluşturabiliyor.

Bununla birlikte toplum baskısına boyun eğilmemesi ve kadınların kendi vücutlarına sahip çıkması, toplumsal açıdan bekaretin en önemli simgesi olan kızlık zarının zarar görmesi halinde çözümler oluşturulabileceğinin bilinmesi önemlidir. Kızlık zarı hakkında ve kızlık zarı dikimi operasyonuyla ilgili merak edilen her şeyi yazımızda derleyerek, en doğru bilgilere ulaşmanızda yardımcı olmayı ümit ediyorum.

Kızlık Zarı Yırtıldığında Çok Ağrı Olur mu?

Çoğunlukla ağrı olmaz, hatta yırtıldığı hissetmeyebilirsiniz.

Penisin Ucu Biraz Girerse Kızlık Zarı Bozulur mu?

Evet, bozulma ihtimali yüksektir.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Gerçekleştirilir?

Muayene genital bölgede bulunan Labium majus adı verilen bölümün yani büyük dudakların kenarlara doğru çekilerek kızlık zarının görülmesiyle tamamlanır.Sadece benim gibi tecrübeli bir kadın doğum uzmanı muayene etmelidir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Hymenoplasty adı verilen küçük bir cerrahi operasyondur. Yırtılmış olan kızlık zarının onarılarak, cinsel ilişki sırasında kanamanın gerçekleşmesini, dolayısıyla halk arasında bekaret kontrolünü geçmenizi sağlar.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi operasyonları iki türlü gerçekleştirilir. Kalıcı yöntem ile gerçekleştirilen operasyon sonucunda onarılan zarın dikildiği uzmanlar tarafından bile zor anlaşılabilir. Ancak geçici yöntemle yapılan operasyonun sonucu, uzman bir doktor tarafından anlaşılma ihtimali yüksektir. Ancak bu eşiniz veya ilişkiye girdiğiniz kişi tarafından anlaşılamaz.

Hangi Yöntemle Kızlık Zarı Dikimi Yaptırmak Daha İyidir?

Bu durum kesinlikle uzmanın vereceği karar doğrultusunda belirlenmelidir. Bununla birlikte hasta ile doktor arasında yapılan görüşme sonrasında, en doğru yöntem üzerinde karar verilmelidir. Bununla birlikte toplumsal veya aile baskının şiddetli olduğu durumlarda, uzmana bu konuyla ilgili de bilgi verilmesi, hangi yöntemin kullanılacağı konusunda etkili bir veri olabilir.Genellikle kalıcı yöntem tercih edilmektedir.Bunun sebeplerinden bir tanesi psikolojik baskıdan kurtulmaya acil ihtiyaçtır.Diğeri ise düğün arefesinde böyle bir işlemi yaptırmaya vaktinizin olmama ihtimalidir.

Geçici Yöntemle Dikim Operasyonu Sonucunda İpler Dışarıdan Görülür mü?

Bu operasyon sonucunda ipler dışarıdan görülemez. Operasyonun yapıldığını ancak bir uzman anlayabilir.Eşiniz ilişki sırasında hissetmez ve anlayamaz.

Bu operasyon sonucunda vajen genişliği karşı taraftan anlaşılır mı?

Operasyon sırasında Lazer daraltma yöntemiyle vajen daraltması yapıldıktan sonra kızlık zarı onarımı yapılabilir. Bu uzman ile hasta arasında karşılıklı görüşme esnasında belirlenir. Bu daraltma yapıldığında vajen ilk haline gelir.İnternette dolaşan bir bilgi kirliliğide lazerle kızlık zarının dikilebildiğidir.Lazer yakma işlemidir sadece daraltma yapabilir ama lazerle kızlık zarı dikilmez.

Geçici Yöntem Kızlık Zarı Dikimi İşlemi, Ne Kadar Önce Yaptırılmalı?

Evlilik veya benzeri durumlar için ihtiyaç duyulduğunda, ilişki öncesinden en fazla yedi gün önce gerçekleştirilmelidir. Daha uzun bir zaman geçmesi, kanamanın olmamasına sebep olabilir.Geçici dikim yapıldığında aynı gün içindede ilişkiye girebilirsiniz.

Operasyon Sırasında Anestezi Uygulanıyor mu?

Genellikle Lokal anestezi uygulaması yeterlidir.Özellikle uyumayı isteyen hastalara son derece güvenli olan derin uyku anestezisi de uygulanabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Kesin Sonuç oluşturur mu?

Kızlık zarından kaynaklanan tüm sorunlarınıza çözüm oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız ve ihtiyacınızın nedenlerine paralel olarak, uzmanımızla yapacağınız görüşme sonrasında kesin sonucu oluşturabilirsiniz.

Kadın Hastalıkları alanında sunulan tüm hizmetler, hasta gizliliği politikasına uygun olarak gerçekleştirilir. Kızlık Zarı Dikimi Operasyonları da Gizlilik Esasına dayalı olarak gerçekleştirilir.Yapılan işlem siz ve doktorunuz arasında sır olarak kalmaktadır.

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

Sonraki Konu →

Kürtaj Mersin

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir