Kızlık Zarı Dikimi Kahramanmaraş

Kızlık Zarı Dikimi Kahramanmaraş

Binlerce yıllık insanlık tarihinde “bekaret” toplum ahlak anlayışının ve kültürel yapısının önemli yapı taşlarından birisini oluşturmuştur. Ancak bu toplumsal ve kültürel gelenek, tarih boyunca kadınları sağlıklarını ciddi manada riske etmelerine neden olacak, yöntemlere başvurmaya itmiştir. Çünkü toplumlarda bekaret kavramı, kadının kızlık zarının “yırtılması” veya toplumdaki bilinen ismiyle “bozulması” durumuyla direkt olarak bağdaştırılır. Ancak toplumda yaygın olarak bilinenin aksine kızlık zarı yırtılması durumu yalnızca cinsel birliktelik ile yaşanmaz. Doğuştan gelen genetik özellikler, sağlık sorunları ve fiziksel problemlerde kızlık zarının yırtılmasına neden olur. Kızlık zarı dikimi Kahramanmaraş sağlık merkezlerinde, modern tıp ve bilim teknikleriyle kızlık zarı dikimi uygulamaları gerçekleştirilir. Bu şekilde kadınları tamamen sağlıklı şekilde toplumda oluşan bu baskının etkilerinden kurtulabilmeleri sağlanır.

Kahramanmaraş’ta Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

21. yüzyıl modern tıp teknikleriyle yapılan araştırmalarda elde edilen sonuçlarla kızlık zarı yırtılması durumunun cinsel birliktelik dışında hangi hallerde meydana geldiğinin belirlenmesi mümkün olmuştur. Buna göre kazalar, çeşitli travmatik durumlar, sürtünme gibi sebeplerle meydana gelebiliyor. Ayrıca bazı kişilerde doğuştan gelen fizyolojik bir durum olarak, kızlık zarının hiç bulunmaması söz konusu olabiliyor. Evlilikte “gerdek gecesi” olarak adlandırılan ve toplumda da önemli bir yeri bulunan çiftin ilk cinsel birlikteliklerinde kadınlarda “kanama” yani kızlık zarının yırtılması durumunun meydana gelmemesi baskısı da kadınlarda ciddi sorunlara neden olabiliyor. Bu noktada çeşitli fizyolojik sorunlar ve sağlık problemleri ya da “kanama” durumunun garanti altına alınması amacıyla kızlık zarı dikimi uygulanabiliyor. Kızlık zarı dikimi Kahramanmaraş sağlık merkezlerinde tam donanımlı ortamlarda Kadın Doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Modern tıp teknikleriyle kızlık zarı dikimi Kahramanmaraş sağlık merkezlerinde 2 farklı teknikte uygulanmaktadır. Kızlık zarı dikimi veya diğer adıyla kızlık zarı tamiri sürecinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı tarafından öncelikle kadının kızlık zarı muayenesi gerçekleştirilir. Çünkü her kişide farklı işlem gereklilikleri söz konusu olabilir. Bununla birlikte geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde üst başlıkta 2 farklı yöntem kullanılır. Geçici kızlık zarı dikimi ortalama olarak 15 dakika süren basit bir operasyon olsa da etki süresi en fazla 4 gündür. Kalıcı kızlık zarı ise ortalama 45 dakika sürmekte ve uzun iyileşme sürecinden dolayı cinsel birliktelikten 1 ay ile 1.5 ay öncesinde yapılması gerekir.

Basit bir işlem olan geçici kızlık zarı dikiminde genellikle lokal anestezi uygulanır. Ancak hasta talebi doğrultusunda uygun koşullarda genel anestezi de uygulanır. Bu şekilde 2 ile 4 gün içerisinde yapılacak cinsel birlikteliklerde “kanama” durumu da garanti altına alınır. Kalıcı kızlık zarı dikimi Maraş sağlık merkezlerinde 1.5 aylık bir periyot öncesinde uygulanmaktadır. Genel anestezi uygulanan daha teferruatlı bir işlem olması sebebiyle iyileşme süreci daha uzundur. Ayrıca bu iyileşme süreci içerisinde cinsel birliktelik gerçekleştirilemez.

Kahramanmaraş’ta Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kızlık zarı dikimi Kahramanmaraş sağlık merkezlerinde, her kadının mevcut durumu ve işlem ihtiyaçları birbirinden farklı olduğundan sabit/standart ücretlendirme uygulanmaz. Bu nedenle de işlem öncesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı tarafından kızlık zarı muayenesi gerçekleştirilir. Bu muayene sonucunda elde edilen veriler dahilinde gerekli olan işlem prosedürü belirlenir. Bu sayede de kızlık zarı dikimi fiyatı net olarak belirlenmektedir. Dolayısıyla kızlık zarı dikimi işlemini yaptırmak isteyen ancak fiyatlandırmayı merak eden kişilerin öncelikle bir sağlık merkezine başvuruda bulunarak, muayene olması gerekir. Bu şekilde en net ve detaylı şekilde işlem sürecine dair her şey öğrenilebilir.

Bu konu sizlere “Kızlık Zarı Dikimi Kahramanmaraş hakkında bilgi vermeyi amaçlamıştır. Daha detaylı bilgiler ve destek için lütfen bizi arayın ve uzman desteği alın 0545 938 12 34

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kızlık Zarı Dikimi Şanlıurfa

Sonraki Konu →

Kızlık Zarı Dikimi Diyarbakır

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir