Kızlık Zarı Dikimi Mersin

Kızlık Zarı Dikimi Mersin

Kızlık Zarı Dikimi Mersin

Toplum tarafından “kızlık zarı bozulması” olarak isimlendirilen, kızlık zarının yırtılması farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelir. Yüzyıllardır süregelen gelenek ve toplum “bekaret” anlayışı, kızlık zarının yırtılmasının evlilik öncesi dönemde söz konusu olması halinde kadınlar açısından çok ciddi baskıların ortaya çıkmasına sebep olur. Eski tarihlerden beri toplumdaki bu tip baskı da kadınların bilinçsizce hareket etmesine ve sağlıklarını ciddi manada riske atmalarına neden oluyor. Ancak çağımızın gelişmiş tıp ve teknik bilimleri, bu konudaki mağduriyetlere yönelik çözümler sağlıyor. Kızlık zarı dikimi operasyonları da bu aşamada önemli bir avantaj teşkil ediyor. Kızlık zarı dikimi Mersin ilinde tam teşekküllü sağlık merkezlerinde, kadın doğum uzmanları tarafından uygun şartlarda gerçekleştiriliyor.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Latince adı “Hymen” olan kızlık zarında meydana gelen yırtılmaya karşı günümüzde kızlık zarı dikimi müdahaleleri gerçekleştirilebiliyor. Mersin kızlık zarı dikimi Mersin ilinde en fazla gerçekleştirilen genital ameliyatlardan birisidir. Sadece evlilik öncesi cinsel birliktelikle sınırlı kalmayan fiziki etkenlere bağlı olarak da meydana gelen kızlık zarının yırtılması halinde dikimi gerçekleştirilebilir. Kızlık zarı dikimi kadın doğum uzmanı tarafından yapılacak kızlık zarı muayenesi sonrasında gerçekleştirilir. Bu muayeneyle fiziksel sağlık durumuna bağlı olarak en uygun şekilde müdahalenin gerçekleştirilebilmesi için detaylı değerlendirme sağlanır. Kızlık zarı dikimi işlemleri 2 farklı biçimde gerçekleştirilmektedir. Kızlık zarı dikimi operasyonları “geçici kızlık zarı tamiri” ve “kalıcı kızlık zarı tamiri” şeklinde iki farklı biçimde uygulanmaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Basitliği ve hemen hemen tam sonuç sağlaması nedeni ile geçici kızlık zarı dikimi Mersin genelinde yaygın olarak tercih ediliyor. Mersin’de kızlık zarı dikimi operasyonuna ihtiyaç duyan kişiler için sunulan en basit çözümlerden birisidir. Geçici nitelikli bu dikim uygulamaları genel olarak 2 ile 4 günlük bir dayanıklılığa sahiptir. Bu nedenle de ihtiyaç duyulan zamandan bu süreler öncesinde uygulanmasına dikkat edilmelidir. Bu operasyonunun toplam süresi ise 10 dakika ile 15 dakika aralığındadır. Aynı zamanda da yalnızca genital bölgeye ilişkin olarak lokal anestezi (isteğe göre genel anestezide uygulanır) uygulanarak gerçekleştirilir.

Bölgesel uyuşturma ile gerçekleştirilen geçici kızlık zarı dikimi Mersin genelinde evlilik hazırlığında olan kişiler açısından çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Operasyonunun hemen ardından kişi rahatlıkla gündelik yaşantısına geri dönüş gerçekleştirebilir. Müdahale esnasında uzman hekim tarafından ilgili süreler kadar dayanıklılık taşıyan “iplik” seçimi yapılır. Aynı zamanda da cinsel birliktelik sırasında “kanama” oluşumunu mümkün kılacak girişimleri uygular. Bu müdahaleler, uzman kişi tarafından uygun operasyon alanlarında gerçekleştirilmesi durumunda olumsuz sonuç alınması ihtimali neredeyse yok denecek kadar, başarılı sonuçlar sağlayabilmektedir. Özellikle zaman sınırlaması bulunan ya da cinsel birliktelik açısından zamanlama problemi bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Genel de en çok tercih edilen dikim olan kalıcı kızlık zarı dikimi Mersin genelinde en uygun şekilde yerine getirilir. Diğer yönteme göre daha uzun bir işlem süresine sahiptir. Çoğu müdahale de lokal anestezi uygulaması gerçekleştirilir ve işlem süresi 20 dakika ile 30 dakika aralığında sürmektedir. Bu yönüyle de iyileşme süresi ise doğal olarak daha uzun olur. Ortalama iyileşme süresi üç haftadır.Bu nedenle de özellikle düğüne ilişkin olarak yaptırılıyor olması durumunda en az 1 ay ile 1.5 aylık bir zaman öncesinde yaptırılması gerekir. Kızlık zarı dikimine ilişkin olarak ücretlendirmeler ise kişiye ilişkin olarak yapılacak muayene neticesinde belirlenmektedir. Çünkü kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren farklı uygulamaların gerekliliği söz konusu olabilir. Bu yüzden muayene ile durum değerlendirmesi herkes için gerçekleştirilir.

Bu konu size “Kızlık Zarı Dikimi Mersin” hakkında bilgi vermeyi amaçlamıştır. Daha detaylı bilgiler ve destek için lütfen bizi arayın ve uzman desteği alın 0545 938 12 34

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kızlık Zarı Dikimi Adana

Sonraki Konu →

Kızlık Zarı Dikimi Osmaniye

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir