Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Nerede Yapılır? Fiyatları Nedir?

Ülkemizde bakirelik konusu oldukça önemli bir konudur. Evliliklerin ilk gecesinde aile büyükleri beyaz çarşaf sererek bakirelik kanını görmek isterler.Bu kadar önem arz eden bu konu her kadın için oldukça hassasiyet teşkil eder.  Bazen evlenmeden önceki cinsel ilişkiler,geçirilen jinekolojik operasyonlar,  geçirilen talihsiz bir kaza veya vajinaya bir cisim girmesi gibi nedenlerden dolayı kızlık zarı bozulabilir. Bozulan kızlık zarı tekrar kendi kendine eski haline dönememektedir. Ancak günümüzde  bozulan zarın dikilip eski haline gelmesi bu konuda tecrübesi olan  hekimlerce artık mümkündür. Kadınlar bazen kendilerini anlatamazlar. Geçirilen talihsiz bir kaza sonucu ya da evlilikle bitmeyen ilişki neticesinde bozulan kızlık zarının açıklamasını nasıl yapabilirler ki? Anlatılsa bile karşılıklı güvensizliğe neden olabilmektedir.İşte burada kızlık zarı dikimi devreye giriyor. Sizde doğru doktor seçimi yaparak bu probleminizi dert etmekten kurtulabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı vajinanın yaklaşık 2 cm kadar içerisinde bulunan halka şeklinde bir yapıdır.Kızlık zarının kendine özgü hassas bir yapısı vardır. Kızlık zarı yırtıldığı zaman tekrar eski haline dönemez. Ancak kızlık zarı dikimi ile bu mümkün olmaktadır. Kızlık zarı dikimi ile zar eski haline gelip yaşanılacak ilk gecede yine kanayarak partnerinizin herhangi bir şüphe duymasına meydan vermeyecektir. Dediğimiz gibi kızlık zarı çok önemli ve çok hassas bir konudur. Burada hataya, yanılmaya yer yoktur. Sizde bu konu da doktor seçimi yaparken unutmayınız ki seçtiğiniz doktor ne kadar tecrübeli ise o kadar başarıya ulaşma şansınız yüksektir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi kaç çeşittir?

  • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi: Kalıcı kızlık zarı dikiminde eğer düğününüze bir aydan daha çok zaman var ise hali hazırda bir evlilik planınız yok ise bu yöntemi tercih edebilirsiniz.Ayrıca kalıcı kızlık zarı dikiminde vajina daraltma oprerasyonunuda aynı seansta yaptırabilirsiniz.Kalıcı kızlık zarı dikiminde, vajinanın yan duvarlarından parça alınarak(flep yöntemi) yeniden bir zar yapılır. Genellikle bu işlem lokal anestezi ile yapılır. Tercihinize göre genel anestezi altında da yapılabilir.İşlem ortalama 20-25 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken hususlar size anlatılır ve küçük liste halinde size verilir ilaveten size yazılan reçetedeki ilaçları düzenli kullanmalısınız.
  • Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Bu yöntem adından da anlaşılacağı üzere geçici olarak belli süre dilimi için yapılır.Yani yakın zamanda planlanmış ilişkiler için tercih edilir.Geçici dikim yaptırdıktan sonraki bir hafta içinde herhangi bir gün cinsel ilişkide bulunduğunuzda kanamanız gelir. Bu işlem ortalama 10 dakika kadar sürmekte olup herhangi bir ağrı duymazsınız. İşlemde doku renginde olan ip ile kızlık zarınız dikilerek ilk gecede ilişki esnasında kanama gerçekleşir. İpliği partneriniz göremez.

Kızlık Zarı Dikimi Nerede Yapılır?

Her kadın kızlık zarı dikimini nerede yapılacağı konusunda araştırma yapmaktadır. Ancak bunu ki, Dikim yaptıracağınız hekiminizi seçerke bu konudaki deneyiminin ne düzeyde olduğunu araştırmanız faydanıza olacaktır.Yeterli deneyimi olan hekim düğün tarihinize yakın günlerde sizi kontrole çağırmamalıdır. Eğer çağırılıyorsanız dikim yöntemine güvenmiyor demektir.Telafisi mümkün olmayan sonuçlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız bu önerilere dikkat etmelisiniz. 16 yıldır yaptığım dikimlerden hep pozitif sonuç aldım yani tüm hastalarım ilk gecelerinde kanamaları oldu. Bu tecrübeme dayanarak %100 garanti vererek başvuran hastalarıma yardımcı olmaktayım. Sizlerde bu konuda aklınıza takılan sorularınızı çekinmeden gönül rahatlığıyla 0(545)938 12 34 nolu iİletişim numaramızdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

 

Kızlık Zarı Dikimi Kesin Sonuç Verir mi?

Kızlık zarı dikimi kesin sonuç verir mi? bana gelen en çok mesajlardan biride bu.  Şu ana kadar yaptığım sayısız kızlık zar dikimi tecrübem ve hastalarımın hepsinin ilk gece kanamalarının olmasından dolayı rahatlıkla bu soruya cevap olarak  EVET diyebilirim. Kızlık zarı dikimi kesin sonuç verir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Nedir?

Herkesin bütçesini düşünmesi en doğal hakkıdır. Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir? diye birçok kadın araştırma yapmaktadır. Kızlık zarı fiyatları yaklaşık olarak her merkezde aynıdır. Ben internet ortamında fiyat bilgisi etik olarak uygun değildir. Sizlerde bu konuda kliniğimi arayarak veya direk gelerek ücretsiz şekilde benimle görüşme sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda 0(545) 938 12 34 numaralı iletişim numarasından da bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kahramanmaraş Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2020 Ne Kadar?

Sonraki Konu →

Kızlık Zarı Dikimi Hatay

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir