Kızlık Zarı Dikimi Osmaniye

Kızlık Zarı Dikimi Osmaniye

Kızlık Zarı Dikimi Osmaniye

Kızlık zarı, toplumda bekaret anlayışının en önemli temsilcisidir. Modern toplum yaşayışında da büyük anlam ve önem ifade eden “bekaret” açısından belirleyici faktör, kızlık zarına ilişkin söz konusu bu hassas durum, kadınlar üzerinde ciddi bir baskı teşkil eder. Bu baskının neticesinde kadınlar, kulaktan dolma ve internetteki yalan yanlış bilgiler ile sağlıklarını ciddi manada riske sokabiliyor. Ancak teknoloji dünyasında gelişen tıp ve teknik bilimler, kadınların bu konudaki problemlerine ilişkin etkin çözümler sağlıyor. Bu çözüm ise kızlık zarı dikimidir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı kızlık zarının zarar görmesi halinde kızlık zarı dikimi Osmaniye genelinde kızların, mağduriyetlerinin önlenmesine yardımcı oluyor.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı, cinsel birliktelik, çeşitli travmalar, kaza ya da sürtünme gibi pek çok farklı sebep dolayısı ile yırtılabilmektedir. Bununla birlikte doğuştan gelen fizyolojik bir durum olarak, bulunmayabiliyor. Ancak her ne sebepten kaynaklı olursa olsun kızlık zarının yırtılmış olması özellikle evliliklerde bireysel ve toplumsal olarak ciddi baskıların oluşmasına neden oluyor. Bu sebeple de Osmaniye kızlık zarı dikimi  genelinde yoğun şekilde talep görüyor. Kızlık zarı dikimi müdahaleleri “kızlık zarı tamiri” olarak da isimlendirilir ve 2 farklı şekilde uygulanır.

Kızlık zarı dikimine ilişkin olarak uygulanan ilk yöntem geçici kızlık zarı dikimidir. Geçici kalıcı kızlık zarı dikimi Osmaniye genelinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları tarafından, uygun sağlık tesislerinde gerçekleştirilir. Çok basit bir yöntem olduğundan hastaların, müdahale sonrasında günlük yaşamlarına devam edebilir. Geçici kızlık zarı dikimi ortalama olarak 15 dakika süren bir operasyondur. Özel talep olmadığı müddetçe lokal anestezi uygulanarak, gerçekleştirilir. 2 gün ile 4 gün aralığında dayanıklılığı bulunan özel ipler ile dikim işlemleri gerçekleştirilir. Bu sebeple de evlilikten 2 ile 4 gün önce yaptırılması gerekir. Ayrıca bu müdahalede kanamayı garanti altına alınması için özel bir işlemde de bulunulur.

İkinci kızlık zarı dikimi ise “kalıcı kızlık zarı tamiri” müdahaleleridir. Bu müdahaleler ise ilk yönteme göre daha kapsamlı bir müdahaledir. Osmaniye kalıcı kızlık zarı dikimi  genellikle cinsel birliktelik açısından zaman problemleri bulunmayan kişiler için uygundur. Çünkü iyileşme süreci 3 ila 4 haftayı bulabilmektedir. Bu sebeple evlilikten en az 1 ay ile 1.5 aylık bir zaman dilimi öncesinde yapılması gerekir. Kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi ortalama olarak 30 dakika sürmektedir ve operasyon lokal yani bölgesel anestezi altında gerçekleştirilir.İsteğe göre derin uyku anesteziside yapılabilinir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kalıcı veya Geçici kızlık zarı dikimi Osmaniye fiyatları temel olarak kişiye yapılacak müdahaleler ile belirlenir. Operasyonlarda gerçekleştirilecek işlemler, kişinin mevcut durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebeple de Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı tarafından yapılan basit kızlık zarı muayenesi sonrasında elde edilen veriler üzerinden kızlık zarı dikimi fiyatları belirlenir.

Bu konu size “Kızlık Zarı Dikimi Osmaniye” hakkında bilgi vermeyi amaçlamıştır. Daha detaylı bilgiler ve destek için lütfen bizi arayın ve uzman desteği alın 0545 938 12 34

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kızlık Zarı Dikimi Mersin

Sonraki Konu →

Kürtaj Nedir? Kürtaj Genel Bilgiler?

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir