Kızlık Zarı Dikimi Şanlıurfa

Kızlık Zarı Dikimi Şanlıurfa

Binlerce yıllık gelen kültür ve toplumsal anlayışın bir etkisi olarak, kadınların “kızlık zarı yırtılması” durumu evlilik öncesi süreçte meydana geldiğinde, önemli bir baskı oluşturuyor. Toplumsal ve sosyolojik yönden kadınların çok ağır bir baskı altında kalmasına neden olan bu durum yapılan bilimsel araştırmalara göre toplumda bilinenin aksine sadece “cinsel birliktelik” nedeniyle meydana gelmez. Kızlık zarı yırtılması (bozulması) temel olarak fizyolojik problemler ve kazalar dolayısıyla da ortaya çıkabilir. Ancak evlilikte kadın cephesinde önemli bir baskıya yol açabilen bu duruma karşı kadınlar tarafından yüzlerce yıldır uygulanan son derece çözüm amaçlı “sağlıksız” teknikler bulunuyor. Modern tıp biliminde yakalanan gelişim ivmesi ile kızlık zarı dikimi işlemleri en sağlıklı şekilde gerçekleştiriliyor. Bu şekilde kadınların bu konudaki sorunlarına sağlıklarını riske atmayan bir çözüm oluşturulabiliyor. Kızlık zarı dikimi Şanlıurfa ili genelinde “genital” bölge kapsamında en çok uygulanan işlemlerden birisidir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi, kadınlarda genital bölgede bulunan “Hyman” olarak isimlendirilen kızlık zarındaki yırtılma/bozulma durumunda tekrar dikilmesi işlemidir. Bu şekilde ilk cinsel birlikte, toplumda “bekaret” olgusunun önemli bir faktörü olan “kanama” durumunun meydana gelmesi sağlanıyor. Kızlık zarı dikimi işlemleri “geçici kızlık zarı dikimi” ve “kalıcı kızlık zarı dikimi” şeklinde 2 farklı teknikle uygulanıyor. Kızlık zarı dikimi Şanlıurfa sağlık merkezlerinde tam donanımlı/teşekküllü ortamlarda, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları tarafından gerçekleştiriliyor.

Geçici kızlık zarı dikimi basit ve hızlı uygulanabilen bir işlemdir. Lokal anestezi ile uygulandığı gibi 15 dakika gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanabiliyor. Müdahale sonrasında kadınlar, direkt olarak günlük yaşamlarına devam edebiliyor. Bu sebeple de kızlık zarı dikimi Şanlıurfa sağlık merkezinde kadınlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Ancak bu işlemde kızlık zarının dayanıklılığı ve “kanama” sağlama garantisi 2 ile 4 gün gibi kısa bir süreden oluşur. Bu yüzden özellikle evlilik tarihinden en fazla 4 gün öncesinde yapılması gerekir. Kalıcı kızlık zarı tamiri/dikimi işlemleri ise 1.5 ay öncesinden yapılması gereken bir işlemdir. Çünkü genel anestezi etkisi altında yaklaşık 45 dakika sürebilen bir işlem sürecinden oluşur. Bu sebeple iyileşme süreci de daha uzundur ki özellikle cinsel birliktelik zamanlaması yönünden kısıtlılığı bulunan kişiler tarafından tercih edilemez. Bunun nedeniyse iyileşme süreci içerisinde cinsel birliktelik gerçekleştirilememesidir. Ciddi riskler taşımayan ve genel doğrultuda basit işlemler olduğundan kadınlar tarafından rahatlıkla yaptırılabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Nedir?

Kızlık zarı dikimi işlemlerinde fiyatlandırma geçici ve kalıcı yöntemlere göre farklı şekilde gerçekleştirilir. Bununla birlikte her iki yöntemde de kadının genital bölgesinde yapılan muayenede tespit edilen duruma göre yapılacak işlemler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda kızlık zarı dikimi Şanlıurfa merkezlerinde fiyatlandırmanın farklı olmasına neden olur. Kullanılacak malzemeler, yapılacak işlemler, kadının durumuna göre farklı olabiliyor. Bu yüzden de herkes için kızlık zarı dikimi fiyatı tek ve standart olarak belirlenemiyor.

Kızlık zarı dikimi Şanlıurfa sağlık merkezinde, kızlık zarı dikimi yönünde yapılan başvurularda öncelikle Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı tarafından kızlık zarı muayenesi gerçekleştirilir. Bu şekilde kişinin mevcut durumu ve kızlık zarı dikimi işlem sürecine dair ihtiyaç duyduğu detaylar net olarak belirlenir. Bu detayların belirlenmesiyle, doğru bir fiyatlandırma sağlanabilir ki bu şekilde yanıltıcı ve mağduriyet yaratabilecek durumların söz konusu olmaması sağlanır. Ayrıca bu tip kızlık zarı dikimi gibi operasyonel nitelikli işlemlerin uzman hekimler tarafından, tam teşekküllü sağlık merkezlerindeki uygun sağlık koşulları altında gerçekleştirilmesi gerekir.

Bu konu sizlere “Kızlık Zarı Dikimi Şanlıurfa hakkında bilgi vermeyi amaçlamıştır. Daha detaylı bilgiler ve destek için lütfen bizi arayın ve uzman desteği alın 0545 938 12 34

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kızlık Zarı Dikimi Gaziantep

Sonraki Konu →

Kızlık Zarı Dikimi Kahramanmaraş

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir