Kürtaj Mersin

Kürtaj Mersin

Kürtaj Mersin

Gebeliğin sonlandırılması konusu, dünya genelinde toplumsal açıdan hassas bir konudur. Tıp biliminin bu konuda sunduğu ilerlemiş çözümler, kadınların ve aynı zamanda eşlerinin çeşitli sorunlarının ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Toplum yaşamının daha sağlıklı ve daha düzenli olarak yaşanabilmesi için gerekli bir işlem olan Kürtaj, ülkemizde çeşitli yasal şartlara bağlı olarak, her kadının hakkıdır. Anne adaylarının gebelikle birlikte artan hormonları, aynı zamanda duygu durumunun da hassaslaşmasına neden olur. İçerisinde bulunduğu duruma çok hassas şekilde yaklaşan anne adayı için, gebeliğin sonlandırılması kararı çok zor kararlardan biridir. Bu nedenle anne adayının bu karar öncesinde, uygulama sırasında ve uygulama sonrasında mutlaka çevresinden psikolojik açıdan destek görmesi gereklidir. Kürtaj Mersin şehrinde faaliyet gösteren sağlık kuruluşumuz, kadın hastalıklarında yılların tecrübesine sahip doktorumuz,en son teknolojik cihazlarla,steril ortamda,rahme zarar vermeyen teknik ve donanımla ayrıca psikolojik destek alabileceğiniz özel bir kliniktir.

Kürtaj Uygulaması İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Ülkemiz yasaları, kadınlara belirli şartlara bağlı olarak kürtaj yaptırma hakkı tanımıştır. 18 yaşından büyük ve aynı zamanda evli olmayan her kadının, isteği ve onayı doğrultusunda kürtaj yaptırma hakkı yasal olarak koruma altına alınmıştır. 18 yaşından büyük ve evli olan kadınların, kocalarının da onayının alınmasıyla kürtaj işlemi yapılabilir. 18 yaşından küçük gebeliklerin sonlandırılması içinse, ebeveynlerin onayının bulunması şartı vardır. Yasal olarak gebeliğin 10. Haftasından sonraki gebelikler sonlandırılamaz. Gebeliğin süresinin uzamasının, sonlandırma işlemi yapıldığında çeşitli sağlık riskleri oluşturması nedeniyle, en fazla gebeliğin 10. Haftasına kadar kürtaj işlemi uygulanabilir. Kürtaj Mersin bölgesinde yüksek standartlarla, sağlık hizmetleri sunan kuruluşumuz, kürtaj konusunda da tüm hastalarına en nitelikli hizmetleri sunabilme potansiyeline sahiptir.

Kürtaj operasyonları, gelişen tıp bilimi ve teknoloji sayesinde, kolay ve aynı zamanda risksiz gerçekleştirilebilen bir operasyon olsa da, alanında uzman olmayan kişiler tarafından ve yetersiz teknik donanımlarla yapıldığında, çok ciddi sağlık riskleri oluşturabilir. Uygulama sırasında olduğu kadar, sonrasında da ortaya çıkabilecek çok çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilecek bir uygulama olan kürtaj, bu risklerin tamamen ortadan kaldırılması için Kürtaj Mersin şehrinde, yeterliliğini kanıtlamış ve aynı zamanda uzman teknik personellere sahip sağlık kuruluşlarına başvurularak yaptırılmalıdır.

Kürtaj Sonrasında Neler Olur?

Doğru yapılmış ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilmiş kürtaj uygulamaları sonrasında, hasta, en erken bir saat sonra yemek yeme ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılayabilir duruma gelir.Bazen  1-2 gün sonrasında adet sancısına benzeyen çeşitli ağrılar görülebilir.Altı hafta içinde bazı zamanlarda kanamalar ve parça gelmesi durumu da söz konusu olabilir bunun sebebi rahmin kendini toparlama sürecinde olmasıdır. Kanamaların olmadığı hasta sayısı  oldukça yüksektir ve bu durum da normaldir. Kürtaj uygulaması sonrasında en çok dikkat edilmesi gereken konu, adet kanaması düzenliliğidir. Kürtaj işleminin yapıldığı günü, adet kanamsının son günü olarak tespit etmek ve buna göre sonraki adet kanaması zamanını takip etmek gerekir. Ortalama 35-45 gün sonrasında adet kanamanız başlar. Kürtaj Mersin genelinde sıklıkla başvurulan bir uygulamadır. Ancak bu alanda yetkin hizmetler sunan kuruluşlara başvurulması büyük bir önem arz eder.

Kürtaj Mersin ilinde alanlarında uzmanlaşmış doktor kadrosu, son teknolojiye sahip donanımlar ve her türlü sağlık durumuna müdahale edebilecek uzmanlık potansiyeline sahip olan sağlık kuruluşumuz, kürtaj gibi hassas bir sağlık sorunun da öncelikli olarak tercih etmenizi önerdiğimiz bir kuruluştur. Kadın hastalıklarıyla ilgili, her türlü sorununuzda, uzman doktorlarımız en sağlıklı hizmeti sunabilme yeteneğine sahiptir.

 

Opr. Dr. Fatih Adanacıoğlu

← Önceki Konu

Kızlık Zarı Dikimi İle İlgili Genel Bilgiler

Sonraki Konu →

Kürtaj Osmaniye

Sen de yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir